У Сколе відзначать 69-у річницю УПА. Буде реконструкція

Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" запрошує жителів м. Сколе та гостей міста прийняти участь у заходах з нагоди 69-ої річниці створення Української Повстанської Армії, що відбудуться 9 жовтня у м. Сколе.

Про це ІП повідомили в товаристві "Пам'ять".

На цей день запланована урочиста хода учасників ОУН-УПА, членів клубів з військово-історичної реконструкції, віче пам'яті та театралізоване військово-історичне дійство "Бій відділів УПА проти підрозділів військ НКВД.

"Загалом, Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" ставить перед собою завдання провести подібні заходи у всіх райцентрах Львівщини, і таким чином підтримати та вшанувати старше покоління людей, що мають відношення до цієї боротьби, а також спонукати молодих людей цікавитися та вивчати історію свого краю", - каже голова Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" Любомир Горбач.

Урочисті заходи з нагоди 69-ої річниці створення УПА минулого тижня вже відбулися в м. Жидачеві Львівської обл., а 16 жовтня відзначення заплановано у Львові.

Збір учасників урочистої ходи, присвяченої створенню УПА у Сколе, заплановано 9 жовтня о 11:30 год. біля церкви Пресвятої Богородиці.

О 12:00 год. відбудеться  "Марш Слави УПА" - урочиста хода учасників ОУН- УПА, членів клубів з військово-історичної реконструкції одягнених, озброєних та споряджених згідно з періодом боротьби УПА.

12:30 год. - віче пам'яті борців за волю України біля пам'ятника Борцям за Незалежність

13:00 - Театралізоване військово-історичне дійство "Бій відділів УПА проти підрозділів військ НКВД ".

Захід відбудеться за підтримки Сколівської районної організації партії "Свобода" та Сколівської районної ради.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.