В Могилянці підсумують 20 років вищої освіти в Україні

У 20-річчя незалежності України та 20-річчя відродження Києво-Могилянської Академії у НаУКМА пройде міжнародна конференція "Шляхи свободи".

Про це повідомляє прес-центр НаУКМА.

Конференція відбудеться 7-8 жовтня 2011 року, в Культурно-мистецькому центрі НаУКМА, 2 поверх (вул. Іллінська, 9).

"Конференція "Шляхи свободи" має на меті не лише спробувати підсумувати двадцятирічний шлях розвитку вищої освіти в Україні, - повідомляють організатори. - Головне її завдання -  сформулювати та проаналізувати завдання та виклики, що постають перед освітньою системою держави, дати рекомендації до проекту нового Закону України "Про вищу освіту", привернути увагу академічної громади, експертів, політиків, журналістів до змісту необхідних реформ".

До участі у конференції запрошені керівники північноамериканських та західноєвропейських університетів, державні та громадські діячі України, Польщі, Франції, США, Канади, Німеччини, Іспанії; представники уряду, Верховної Ради, Адміністрації президента України; журналісти та науковці.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.