У Криму реконструюють бої часів війни 1853-56 років (ВІДЕО)

У Криму відкривається 4-ий міжнародний фестиваль військово-історичної реконструкції "Альмінське діло".

Про це "Історичній Правді" повідомили організатори заходу.

Відкриття відбудеться 25 вересня о 10.00 на території меморіалу "Поле Альмінської битви" (с. Віліно Бахчисарайського району).

Фестиваль "Альмінське діло" - масштабний збір представників руху військово-історичної реконструкції, організований в рамках проведення Днів пам'яті воїнів, полеглих у Кримській війні 1853-56 рр. і під час оборони Севастополя.

Відео з попередніх реконструкцій "Альмінського діла"

Організатори фестивалю - Бахчисарайський історико-культурний заповідник, меморіал "Поле Альмінської битви", Музей Шереметьєвих, організаційний комітет ВР Криму.

Фестиваль об'єднує клуби військово-історичної реконструкції з різних країн. У 2010 році фестиваль "Альмінське діло" відвідали почесні гості з України, Росії та інших країн, у тому числі військовий аташе Британії в Україні Джон Форман.

У 2011 році планується візит Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні Жака Фора, представників Посольства Російської Федерації в Україну і Росспівробітництва, а за підтримки посольства Франції в битві візьме участь французький військово-історичний клуб "Савойська бригада".

Автентичні армійські табори, предмети польового побуту, форма та амуніція, зброя, гармати й кіннота - все це переносить глядача в епоху Кримської війни.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.