На вихідних відбудеться автопробіг на Волинь місцями УПА

17-18 вересня громадське об'єднання "Українська альтернатива" проводить автопробіг на Волинь місцями слави УПА.

Ця акція - продовження низки подібних заходів у Холодному Яру, Крутах, Запоріжжі, повідомляють організатори.

"Без порожніх гасел і політичних прапорів вшануємо пам'ять героїв, - йдеться у заяві "Української альтернативи". - Вшануємо пам'ять учасників Колківської республіки. Почуємо цікаві оповіді від учасника Колківської республіки, політв'язня сталінських концтаборів, учасником Норильського повстання в ГУЛАГу мешканця Колок Петра Мосійчука.

Пройдемось мурами знаменитого Луцького замку, що вистоював навіть проти монголо-татарської навали. Відвідаєм памятний знак символічну могилу Героям Крут у Луцьку.

Відвідаємо легендарний Загорівський монастир, де у XVII ст. творив славетний іконописець Йов Кондзелевич. Встановимо хрест на місці біля монастиря, де колись вшановували пам'ять розстріляних НКВС у Луцькій тюрмі мешканців навколишніх сіл і встановимо камінь із пам'ятним написом.

УПА проти нацистів. Бій у Загорівському монастирі

Почуємо цікаві оповіді від заслуженого журналіста України, сина політрепресованих, письменника, автора книжки „Бій під стінами храму" про бій у Новому Загорові Петра Боярчука.

До меморіальних місць покладемо квіти - не забудьте букети!"

"Маршрути поколінь: героїчними стежками УПА на Волині"

 

 Що, де коли - організаційні деталі у м. Києві та м. Луцьку

Автопробіг розрахований на два дні - 17-18 вересня (субота і неділя).

17.09.11 - 06:30 - в. м. Києві - збір Київської колони та учасників із інших міст на проспекті Перемоги на виїзді з м. Києва поряд з автовокзалом АС Дачна.
07:00 - Рушаємо на Волинь.
15:00 - Зустріч усіх учасників автопробігу на траcі Київ-Луцьк в с. Піддубці біля вказівника "направо Ківерці".
Поїздка в Колки.
Ночівля - у м. Луцьк.
18.09.11 - поїздка в Новий Загорів.
18.09.11, 16:30 - виїзд до Києва.

За подією можна спостерігати на спеціальній сторінці події Фейсбуку.

Теми

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.