Спецпроект

У Запоріжжі реконструюють бій за Хортицю в 1941-му

Запоріжжя відзначить 70-ту річницю героїчної оборони міста театралізованої реконструкцією епізоду бою зі звільнення острова Хортиця від німецько-фашистських загарбників восени 1941 року.

Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на прес-службу Запорізького міськвиконкому.

В рамках заходів, приурочених до 70-ї річниці оборони Запоріжжя, 3 вересня на території автомобільно-кросової траси на Верхній Хортиці (в районі 700-річного Запорізького дуба) пройде театралізована реконструкція епізодів оборони Запоріжжя серпня-жовтня 1941 року - звільнення острова Хортиця від нацистів.

Реконструкція зустрічі 1-го Українського з американцями у 1945 році (ФОТО)

За словами начальника управління культури і мистецтв Запорізької міської ради Ірини Черниш, сценарій заходу розроблено з максимальною наближеністю до дійсності.

"Завдання реконструкції бою - відтворити те, що відбувалося в 1941 році не тільки на подієвому, а й на емоційному рівні", - зазначила Черниш.

В міській раді ветеранів війни уточнили, що в театралізованої реконструкції бою з оборони Запоріжжя візьмуть участь понад півтисячі членів українських і російських клубів історичних реконструкцій.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.