Спецпроект

У Запоріжжі реконструюють бій за Хортицю в 1941-му

Запоріжжя відзначить 70-ту річницю героїчної оборони міста театралізованої реконструкцією епізоду бою зі звільнення острова Хортиця від німецько-фашистських загарбників восени 1941 року.

Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на прес-службу Запорізького міськвиконкому.

В рамках заходів, приурочених до 70-ї річниці оборони Запоріжжя, 3 вересня на території автомобільно-кросової траси на Верхній Хортиці (в районі 700-річного Запорізького дуба) пройде театралізована реконструкція епізодів оборони Запоріжжя серпня-жовтня 1941 року - звільнення острова Хортиця від нацистів.

Реконструкція зустрічі 1-го Українського з американцями у 1945 році (ФОТО)

За словами начальника управління культури і мистецтв Запорізької міської ради Ірини Черниш, сценарій заходу розроблено з максимальною наближеністю до дійсності.

"Завдання реконструкції бою - відтворити те, що відбувалося в 1941 році не тільки на подієвому, а й на емоційному рівні", - зазначила Черниш.

В міській раді ветеранів війни уточнили, що в театралізованої реконструкції бою з оборони Запоріжжя візьмуть участь понад півтисячі членів українських і російських клубів історичних реконструкцій.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.