Спецпроект

Янукович приїхав на ювілей книги, на якій присягав під час інавгурації

У селi Пересопниця (Рiвненська область) у понедiлок тривають урочистостi з нагоди 450-рiччя рукописного Пересопницького Євангелiя - одного з перших українських текстiв.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

В рамках урочистостей у понедiлок вiдкрито археологiчний комплекс "Пересопниця", будiвництво якого здiйснювалося пiд патронатом президента України В. Януковича. Глава держави бере участь в урочистостях.

Ранiше на шляху проходження президентського кортежу з Рiвного до села Пересопниця, трасу пiкетували близько 20 представникiв ВО "Свобода". У самому селi Пересопниця перед входом до археологiчного комплексу "свободiвцi" скандували "Ганьба!" i "Геть Табачника!". Мiнiстр освiти Дмитро Табачник також бере участь в урочистостях.

Пересопниця - колишнiй центр удiльного князiвства в XII-XIII столiттях, перша лiтопина згадка про мiсто датується 1149 роком.

Пересопницьке Євангелiє стало першим перекладом Святого Письма на мову, близьку до народної. Над книгою працювали настоятель Пречистинского монастиря Григорiй i чернець цiєї обителi Михайло Василевич. Книгу замовила i дала грошi на її перепис княгиня Анастасiя Заславська.

Робота над Євангелiєм тривала з 1556 до 1561.

Книга становить собою манускрипт, вагою 9,3 кг, складається з 482 пергаментних сторiнок. Текст виконано темно-коричневим чорнилом iз застосуванням червоної фарби для нумерацiї роздiлiв, видiлення заголовних букв, а також рiзних примiток. Книга оправлена в дубовi дошки, обтягнутi зеленим оксамитом, текст багато iлюстрований.

Євангелiє зберiгається в Нацiональнiй бiблiотецi iм. В. Вернадського НАНУ. З 1991 року на Пересопницькому Євангелiї президенти Українi присягають на вiрнiсть народовi України.

Раніше повідомлялося, що на 450-річчя Пересопницького євангелія будуть запрошені - крім українського - також президенти Росії, Білорусі, Болгарії та Сербії.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.