Спецпроект

Як святкуватимуть 20 років Незалежності в Києві (РОЗКЛАД)

24 серпня 2011 року центр столиці України перетвориться на великий святковий майданчик, де відбуватимуться різнопланові заходи, присвячені 20-й річниці незалежності України.

В центрі Києва на гостей чекають 4 сцени, 10 тематичних ігрових локацій, понад 2500 учасників святкових програм з 25 областей, повідомляє УНІАН.

З 10 години ранку на Хрещатику (від ЦУМу до Європейської площі) розпочнуться святкові розваги.

Тут заплановані інтерактивні ігри для різних вікових категорій: ігровий майданчик для дітей "Що ти знаєш про Україну?", ігровий майданчик для дітей та батьків "Цікавинки про Україну", сімейний ігровий майданчик з фольклорною тематикою, інтерактивний майданчик для школярів - скаутське містечко, шоу вуличних театрів.

Для прихильників співу буде встановлено майданчик українського караоке, де кожен бажаючий зможе продемонструвати свій талант, заспівавши українську народну пісню чи популярний твір будь-якого українського виконавця.

Для активної молоді працюватиме сценічний майданчик "U-20" (розшифровка: under 20 (до 20-ти років) та Ukkraine 20), де проходитимуть спортивні заходи: міні-футбол, стрітбол; показові виступи з брейкдансу.

Працюватимуть також скейтпарк та майданчик з екстремальних видів спорту. У всіх цих дисциплінах може взяти участь будь-яка аматорська команда. Реєстрація учасників - біля денної сцени свята на Хрещатику, 36 (приміщення Київської міської державної адміністрації).

Тут же, на Хрещатику, відбуватимуться презентаційні заходи "Євро 2012", де можна буде не лише побачити макети та фото найкращих стадіонів України, але й виграти квитки на НСК "Олімпійський".

Спеціально до ювілею нашої держави на Хрещатику буде збудована стіна висотою 3 м і довжиною 70 м, на якій 20 команд художників-графітчиків з різних міст України створять вуличну виставку графіті на тематику 20-річчя незалежності України.

Також у місцях святкування працюватимуть майстри фейс-арту, які професійно розмалюють ваше обличчя святковою символікою.

На центральній сцені денних заходів (Хрещатик, 36) з 10 години ранку розпочнеться концертна програма дитячих колективів - лауреатів престижних дитячих фестивалів "Діти незалежної країни" (понад 200 дітей з усіх куточків України).

У місцях святкування будуть розташовані сувенірні ряди та торгові точки виїзного харчування.

Для любителів фольклорного мистецтва на Софіївській площі буде встановлено сцену "Фолк мюзік", на якій виступатимуть кращі народні колективи - учасники проекту "Фолк мюзік" на Першому Національному каналі телебачення.

А на Михайлівській площі буде презентовано концерт кращих українських хорів. Початок цих заходів о 10.30.

О 16.30 на головній сцені свята - на майдані Незалежності - розпочнеться шоу кращих військових духових оркестрів.

У програмі беруть участь: центр військово-музичного мистецтва сухопутних військ ЗСУ (м.Чернігів), центр військово-музичного мистецтва ВМС ЗСУ (м.Севастополь), центр військово-музичного мистецтва ПС ЗСУ (м. Вінниця), Південний територіальний центр військово-музичного мистецтва (м. Одеса), Західний територіальний центр військово-музичного мистецтва (м. Львів) та Заслужений академічний оркестр України - зразково-показовий  оркестр ЗСУ (м. Київ).

Загалом у програмі духових оркестрів візьмуть участь понад 500 військових музикантів. Вони подарують слухачам музичні твори, засновані на кращих надбаннях української та світової музичної культури.

З 18 години на Майдані - святковий музичний марафон, у якому візьмуть участь 20 популярних українських виконавців: Софія Ротару, Руслана, Тіна Кароль, Потап і Настя, "Танок на Майдані Конго", Джамала, "Мед Хедс", "Брати Карамазови", "Друга Ріка", Гайтана, Еріка, Олександр Кривошапко, Маша Собко, Володимир Квасниця, Антоніна Матвієнко, Володимир Ткаченко, Катерина Бужинська, Альоша, Настя Приходько, Злата Огнєвіч.

У шоу-програмі візьме участь команда-переможець проекту "Майдан's" з м. Кіровоград у складі 500 танцюристів.

Завершиться свято грандіозним феєрверком.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".