Спецпроект

Азаров доручив відбудувати зруйновану вежу Кам'янецької фортеці

Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив першому віце-прем'єр-міністрові Андрію Клюєву і міністрові фінансів Федору Ярошенку забезпечити відновлення Нової (Великої) вежі Кам'янець-Подільської фортеці, яка зруйнувалась на початку серпня.

Про це повідомляє "Урядовий портал".

З огляду "на величезну історичну і архітектурну цінність цієї визначної пам'ятки", Азаров доручив готувати рішення про виділення для реставраційних робіт коштів з резервного фонду державного бюджету.

Водночас глава уряду звернув увагу міністра культури Михайла Кулиняка і голови Хмельницької облдержадміністрації Василя Ядухи на неналежний контроль за станом пам'яток історії, культури та архітектури.

"За будь-яку ціну ми не дозволимо, щоб в Україні руйнувалися пам'ятки, без перебільшення, світового значення", - підкреслив Микола Азаров.

Нагадаємо, що Нова (Велика) вежа - найбільша башта Старого замку в Кам'янці-Подільському - частково зруйнувалася внаслідок дощів 1 серпня цього року.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.