Спецпроект

У львівський Музей Зброї ходять понад 100 тисяч людей щороку (ФОТО)

Єдиний музей зброї в Україні - колишній міський арсенал Львова, тепер - Музей зброї "Арсенал", за останні 10 років музей відвідали 620 тисяч осіб, тобто понад 100 тисяч відвідувачів щороку.

Про це Zaxid.net повідомила завідувач музею "Арсенал" Лілія Бреннер.

Як додав заступник директора музею зброї "Арсенал" Тарас Рудько, 30-40% відвідувачів - діти. Будівля - визначна пам'ятка архітектури XVI століття.

Вхід до музею

"Ми відходимо від поняття стандартної екскурсії. Сьогодні ми повинні музейну інформацію подавати більш цікаво, а цікавими є не просто експозиція, а екскурсія з театральним дійством", - зазначив заступник директора.

Обладунок важкої гусарської кінноти - один із небагатьох, який зберігся

За останні 10 років музей поповнився також й експонатами. "Поповнюється колекція музейна, часом митниця передає експонати, люди здають. Але в принципі цього мало. Є експонати, які потребують реставрації. У нас же не тільки зброя є, а й живопис, скульптура, звичайно, найбільше зброї. В експозиції представлені найкращі зразки у кращому стані", - зазначила Лілія Бреннер.

Гармати

"У музеї нині представлено зброю із 30 країн світу, в тому числі з Африки, Японії, Німеччини, Польщі, Австрії, Росії", - сказала завідувач музею "Арсенал".

 Списи. Фото: Zaxid.net

29 липня в єдиному в Україні Музеї зброї "Арсенал" відбудеться передопівнічна екскурсія. Для того, щоб взяти участь у нічній екскурсії потрібно зареєструватись на промоційно-туристичному сайті www.lviv.travel. Екскурсія безкоштовна.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.