Спецпроект

Вперше в історії України пошуковці спробують об'єднатися

18 червня у Києві відбудеться Перший Всеукраїнський з'їзд пошукових організацій.

Про це "Історичну Правду" повідомили організатори заходу.

На з'їзді будуть представлені пошукові організації з 22 областей України, які працюють виключно в межах чинного законодавства та займаються питаннями пошуку і перепоховання загиблих воїнів ІІ світової війни, відновленням оборонних об'єктів тощо. Всього очікується присутність понад 130 делегатів.

За словами організаторів, цей захід не є комерційним та не має політичного спрямування. Вперше в історії незалежної України пошуковці вирішили об'єднатися, щоб вивести свою діяльність на якісно новий рівень.

"Сьогодні пошуком останків загиблих воїнів у нашій країні займаються лише ентузіасти, причому за власний кошт, - зазначив голова оргкомітету з'їзду Ярослав Жилкін. - Ми вирішили створити Всеукраїнське громадське об'єднання, щоб поєднати наші можливості та зусилля для розвитку пошукового руху, налагодження співпраці з державними органами".

За словами Жилкіна, серед першочергових завдань пошуковців:

- внесення змін до пошукового законодавства,

- протидія незаконним копачам, які по суті є просто мародерами,

- ініціювання прийняття державних та регіональних програм з охорони історико-культурної спадщини.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.