Спецпроект

У Києві відкрили музей історії військової прокуратури

Музей iсторiї Вiйськової прокуратури Центрального регiону вiдкрили в Києвi.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

Як розповiв у понедiлок журналiстам пiд час вiдкриття музею вiйськовий прокурор Центрального регiону Микола Голомша, у музеї представлено понад 200 експонатiв. Це матерiали про iсторiю виникнення прокуратури в Українi, документи та фотографiї про створення вiйськових прокуратур у Київському i Харкiвському вiйськових округах.

В експозицiї музею також вiдображено документальний досвiд дiяльностi вiйськових прокуратур українських миротворчих контингентiв на територiї iнших держав.

"Значне мiсце в експозиції посiдає iнформацiя про роль вiйськових прокурорiв, якi наглядали за законнiстю у вiйськових формуваннях пiд час Великої Вiтчизняної вiйни, пiд час локальних воєн на територiї iнших держав i лiквiдацiї наслiдкiв аварiї на ЧАЕС, - сказав прокурор. - Також у музеї вiдображено досвiд дiяльностi вiйськової прокуратури в українському миротворчому контингентi в Iраку".

За словами Голомші, музей можуть вiдвiдати всi охочi.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.