Спецпроект

Адвокати Дем'янюка оскаржили вирок

Адвокати Івана-Джона Дем'янюка, засудженого до 5 років арешту за обвинуваченням у причетності до вбивства тисяч євреїв, оскаржили вирок.

Адвокати направили касаційну скаргу до Федерального суду Німеччини, повідомляє ТСН з посиланням на "Німецьку хвилю".

Зі свого боку, ще одну скаргу направила прокуратура Мюнхена, яка виступає проти звільнення обвинуваченого.

Очікується, що процедура перевірки вироку може затягнутися на невизначений термін.

Проводити її буде Федеральна судова палата, яка, за словами представників мюнхенського суду, навряд чи отримає необхідні документи у цьому році.

На те, щоб надати обґрунтування вироку, у суду є 6 місяців, ще кілька тижнів буде потрібно на обґрунтування ревізії.

Як відомо, 12 травня 91-річного Івана Дем'янюка було засуджено до 5 років позбавлення волі.

Згідно з матеріалами справи, він, будучи наглядачем, "був причетним до вбивства" майже 30 тисяч ув'язнених нацистського табору Собібор в Польщі.

Зважаючи на вік обвинуваченого, суддя розпорядився звільнити його з-під варти на час розгляду апеляції.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.