Спецпроект

Анонс: євразійський телеміст щодо історичної пам'яті про "Велику вітчизняну"

Завтра, 27 квітня в 11:00 в представництві "РИА Новости" в Україні відбудеться відеоміст Москва-Київ-Кишинів-Астана "До 66-річчя перемоги у Великій війні".

"9 травня 1945 Перемогу у Великій Вітчизняній війні святкувала єдина держава - Радянський Союз, - йдеться в анонсі організаторів телемосту. - У ході відеомосту піде мова про підготовку святкування Дня Перемоги, про заходи соціальної підтримки для ветеранів, історичну пам'ять і правду про війну".

Учасники в Києві:

- Ірина ГОЛУБЄВА, начальник управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці Київської міської державної адміністрації, почесний представник Національної Ради жінок України;

- Іван Красильников - учасник ВВВ, генерал-лейтенант, почесний голова організації ветеранів війни та праці в м. Києві

- Костянтин ВОРОБЙОВ, керівник представництва "Россотрудничества" в Україні;

Учасники в Москві:

- Франц Клінцевич, перший заступник голови Комітету ГД у справах ветеранів;

- Володимир ЧЕРНІКОВ, учасник ВВВ, полковник у відставці, голова громадської комісії по роботі з молоддю Загальноросійської громадської організації ветеранів війни і військової служби, голова Союзу фронтовиків Північно-Східного адміністративного округу м. Москва.

- Геннадій Галібін, начальник відділу патріотичної роботи Загальноросійської громадської організації ветеранів війни і військової служби.

Учасники в Кишиневі:

- Алла Мироник, голова Організації ветеранів Республіки Молдова, депутат парламенту;

- Павло ГЛАДКІХ, ветеран ВВВ, учасник Сталінградської битви.

Учасники в Астані:

- Майдан Кусаїнов, професор Євразійського національного університету ім. Л. Гумільова, командир пошукового загону "Меморіальна зона".

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.