Спецпроект

Одеський будинок конструктора Корольова розвалюється

Будинок в Одесі по вулиці Мечникова, 15, в якому в 1922 році навчався легендарний ракетний конструктор Сергій Корольов, доведено до стану непридатності.

Про це повідомляє "Одеський портал".

Від пам'ятки залишилися лише шматки іржавої вивіски, порожні цехи колишнього заводу з виробництва морозива й непримітна меморіальна дошка.

Як відомо, генеральний конструктор Сергій Корольов під час проживання в Одесі відвідував місцеву філію курсів Товариства авіації і повітроплавання України і Криму.

Ініціативна група одеситів вимагає від міської влади віддати старий будинок управлінню охорони культурної спадщини. Вони переконані, що воно може остаточно зруйнуватися, якщо не провести реконструкцію.

"В нашому будинку було училище, в якому навчався Корольов. Під час радянської влади, після радянської влади щороку приїжджала його дружина. І ми відзначали цей день. А зараз, ви бачите, в якому жалюгідному стані ця будівля, яка є пам'яткою архітектури", зазначила пенсіонерка Алла Зіпір.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.