Спецпроект

США відкрили доступ до доказової бази у справі 11 вересня

Американська влада вперше в повному обсязі оприлюднилa докази проти організаторів терактів 11 вересня 2001 року.

Про це повідомляє ТСН.

Дані були оприлюднені після того, як генеральний прокурор США Ерік Голдер передав справу організаторів теракту міністерству оборони. Судити терористів буде військовий трибунал на базі в Гуантанамо, а не цивільний кримінальний суд США.

Халід Шейх Мохаммед, Рамзі Біналшібх, Алі Абд аль-Азіз Алі, Валід бен Аташе і Мустафа аль-Хавсаві вважаються організаторами терактів 11 вересня 2001 року, коли чотири повістю заправлені паливом авіалайнери були захоплені разом із пасажирами, щоб перетворитися на керовані смертниками ракети для знищення економічних і державних установ США.

Згідно з оприлюдненими даними, всією операцією - від самого задуму аж до її втілення - керував Шейх Мохаммед. Акція була задумана 1999-го року, коли Шейх Мохаммед запропонував Осамі бен Ладену використовувати для терактів літаки комерційних авіаліній.

Адміністрація США має у своєму розпорядженні докладну інформацію про те, ким із обвинувачених, де і коли були знайдені люди, які викрадали літаки. Також слідство отримало записи телефонних розмов терористів, інформацію про банківські перекази та візові документи.

Рамзі Біналшібх вербував майбутніх викрадачів-смертників, а Мустафа аль-Хавсаві займався ключовими фінансовими питаннями. Алі Абд аль-Азіз Алі забезпечив авіатренажер, на якому навчалися викрадачі літаків, а також допомагав переказувати кошти на банківські рахунки терористів.

П'ятеро організаторів терактів були заарештовані в Пакистані. Якщо провина буде доведена, їм загрожує страта.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.