Спецпроект

На митниці вилучили срібні монети - "орли" та "кленове листя" (ФОТО)

Працівники митниці виявлено факт незаконного переміщення через митний кордон України колекційних срібних монет.

53 сучасні срібні колекційні монети - 41 монета номіналом 1 долар США ("срібний орел") та 12 монет номіналом 5 доларів Канади ("кленове листя") з зображенням королеви Єлизавети ІІ були виявлені у громадянина Ізраїлю у пункті пропуску "Бориспіль".

Громадянин Ізраїлю прилетів до України з Угорщини та обрав режим спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у громадян банківських металів згідно Постанови Правління НБУ від 27.05.2008 № 148.

Монети були виявлені під час митного контролю особистих речей пасажирів авіарейсу під час проходження багажу через рентген-апарат митниці.

Виявлені монети знаходились в дорожній сумці пасажира поверх особистих речей без ознак приховування: 40 монет знаходились в двох пластикових контейнерах, 13 монет - насипом.

Пасажир митної декларації не заповнював, з приводу декларування даних товарів до інспекторів митниці не звертався та заявив, що дані предмети належать йому особисто.

Виявлені монети предмети при переміщенні через митний кордон України підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, відповідно до чинного законодавства України.

Складено протоколи про порушення митних правил. Монети вилучено до винесення судом рішення у справі.

ДОВІДКА: завдяки своїй відносно низькій ціні та широкій доступності "срібні орли" були дуже популярними серед колекціонерів ще від їх першого випуску у 1986 році. Не дивлячись на те, що "срібні орли" мають номінал лише 1 долар, їхня вартість визначається вартістю срібла за унцію на момент продажу, що, зазвичай, в декілька разів перевищує номінальну вартість.

"Срібний орел" (угорі) та "кленове листя" (внизу). Фото: Держмитслужба

Більшість людей купують ці срібні долари задля того, щоб вкласти кошти в срібло як інвестиції.

Аверс "срібного орла" - копія роботи Адольфа А. Вейнмана з зображенням Свободи, що йде. На аверсі є надпис IN GOD WE TRUST (Ми віримо в Бога). В орлиному дзьобі майорить знамено зі словами E PLURIBUS (з багатьох) ліворуч та UNUM (єдине) праворуч.

Поруч із орлом, під лівою лапою вигравіювані ініціали JM (Джон Мерканті, автор реверсу).

Срібні канадські монети "кленове листя" випускаються Королівським монетним двором Канади, і є одними з найпопулярніших в світі серед колекціонерів та продавців монет в будь-якому куточку світу.

Конфісковані монети

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.