Спецпроект

Мер-регіонал просуває фільм про першого секретаря-комуніста

Миколаївське ТБ за підтримки міського голови створило документальний фільм "Володимир Васляєв".

Стрічку про першого секретаря обласного комітету Компартії зняли студенти Миколаївського коледжу преси і телебачення. Повідомляється, що проект став можливим завдяки підтримці нинішнього мера Миколаєва - Володимира Чайки (Партія регіонів).

Презентація фільму "Володимир Васляєв", а також зустріч із творчою групою, родичами, друзями та колегами героя відбудеться 15 лютого о 15.00 у прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику.

Володимир Васляєв був першим секретарем Миколаївського обкому партії з 1971 до 1980 року і запам'ятався мешканцям області як "міцний господарник", який залишив після себе багато господарських і соціальних об'єктів, а період його правління став часом промислового розвитку регіону.

Обкладинка диску з фільмом. Фото з фейсбука авторів стрічки

Вечір п'ятниці. Останні години перед Чорнобилем

«Я маю кілька питань, багато питань», — пролунав схвильований голос Трегуба. «Це не телефонна розмова. Без мене не починайте», — коротко відповів Дятлов. Ще через деякий час наче нізвідки зателефонував начальник Дятлова, сам Микола Фомін — він також наказав Трегубу не починати без Дятлова. Зміна нарешті була готова приступити до зупинки реактора. Ураховуючи, що це випробування мало зайняти трохи менше ніж дві години, Трегуб розраховував завершити все до кінця своєї зміни, тобто до півночі 25 квітня. Вони мали поквапитися. Та де ж був Дятлов?

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.