Спецпроект

На Львівщині обіцяють дати мільйон гривень ветеранам УПА

Львівська обласна рада планує виділити з обласного бюджету адресну грошову допомогу ветеранам УПА - зокрема на пільговий проїзд на міжміських і внутрішньообласних маршрутах.

Про це повідомляє прес-служба ВО "Свобода".

Крім цього, за рахунок обласного бюджету відшкодовуватимуть витрати на поховання учасників національно-визвольних змагань і надаватимуть фінансову підтримку громадським організаціями інвалідів, ветеранів та політичних в'язнів і репресованих.

Таккими є основні напрямки майбутньої комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2011 - 2013 роки.

Щоправда, проект цієї програми ще не затверджено на сесії Львівської обласної ради.

Відповідно до запропонованого проекту, у 2011 році з обласного бюджету планується виділити понад 2 млн грн. З них зокрема 1 млн грн - на виплату адресної грошової допомоги ветеранам УПА, 225 тисяч грн - для підтримки громадських організацій, 50 тисяч грн - на відшкодування витрат на поховання.

Нагадаємо, що міська влада Львова виділила ветеранам УПА по 500 грн щомісячної допомоги до пенсії - усього 3,5 млн грн на 2011 рік.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.