Спецпроект

ТОМЕНКО: ВЛАДА ЗРЕЖИСУВАЛА ВІЙНУ ДОВКОЛА БАНДЕРИ І СТАЛІНА

Віце-спікер Микола Томенко вважає, що влада зацікавлена в протистоянні громадян України через фігури Степана Бандери і Йосипа Сталіна.

Про це сказано в повідомленні, розміщеному на сайті Верховної Ради.

"В Україні набирає хід віртуальна інформаційна війна, зрежисована владою і підтримана "правильною" опозицією... Сценарій чергового етапу цієї війни побудований на умовній лінії протистояння: Сталін проти Бандери", - заявив Томенко.

На його думку, в такий спосіб влада зацікавлена у протистоянні між громадянами з різних регіонів країни.

"Режисери цієї віртуальної війни хотіли б, щоби щодня із засобів масової інформації ми дізнавалися про активізацію прихильників Йосипа Сталіна в будівництві чергового пам'ятника вождеві, що мало б обурити проукраїнську Україну й... про чергове присвоєння імені Степана Бандери вулиці в Західній Україні, що повинно викликати протест проросійської України", - підкреслив Томенко.

Політик вважає, що реальне протистояння в країні не між Сталіним і Бандерою, "а між правами та свободами громадян, інтересами країни та діями влади, які спрямовані проти соціальних, економічних, політичних і культурних прав громадян".

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.