Спецпроект

США депортують українця, якого звинувачують у страті євреїв

Іміграційний суд у Детройті прийняв рішення про депортацію з США 88-річного Джона Калимона, який служив у підконтрольній німцям Українській допоміжній поліції.

Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на Associated Press.

До якої саме країни мають намір вислати Калімона, поки не уточнюється.

Джон (Іван) Калимон, який емігрував до США в 1949 році, отримав американське громадянство в 1955 році, до виходу на пенсію працював автомеханіком у місті Трой.

У 2007 році Калимон був позбавлений американського громадянства.

Процес депортації Калимона було розпочато в серпні 2009 року.

У документах, наданих імміграційному суду Мін'юстом США, стверджувалося, що Калимон перебував на службі в Українській допоміжній поліції з травня 1942 року по березень 1944 року і в цей період брав участь у стратах, особисто вбив як мінімум одного єврея.

За даними міністерства юстиції США, Калимон також брав участь в операціях із депортації євреїв зі Львова до концентраційних таборів.

Сам Калимон категорично відкидає звинувачення в участі в розстрілах.

Сторона захисту вже оголосила, що найближчим часом збирається оскаржити рішення імміграційного суду про депортацію.

Промову ще одного звинувачуваного українця Івана Дем'янюка на свій захист "Я звинувачую Німеччину" читайте в розділі "Блогосфера" 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.