Спецпроект

Провідний інформаційний ресурс про релігію в Україні та світі відзначає свій перший ювілей

Колегам зі Львова, які десять років тому створили Релігійно-інформаційну службу України, - многая і благая літа!

Сьогодні виповнюється 10 років відтоді, коли з'явилася Релігійно-інформаційна служба України. За цей час колектив на чолі з Тарасом Антошевським створив один із найкращих і найпопулярніших вітчизняних онлайн-проектів про релігію в Україні та світі.

Сайт створює власні новини, готує аналітичні публікації, надає простір для блогерів, які пишуть про мораль і релігію, провадить інтернет-конференції з представниками різних християнських конфесій, релігієзнавцями, має власний "довідник релігій" тощо. Прикметно, що все це можна прочитати трьома мовами - українською, російською та англійською.

Нещодавно почав працювати "Богословський портал".

Сьогодні ж, о 10.30 у Львові в конференц-залі Українського католицького університету відбудеться презентація "10 років на пульсі релігійного життя України" з нагоди 10-річчя діяльності РІСУ.

У рамках заходу про місію та покликання РІСУ розповість проректор УКУ, відомий дисидент Мирослав Маринович. З доповіддю про діяльність та здобутки "Десять років як десять днів" виступить директор РІСУ Тарас Антошевський.

Під час презентації буде представлено фільм про діяльність РІСУ впродовж минулих 10 років.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.