Спецпроект

У Франківську презентували фотоальбом про бандерівське крило ОУН

30 січня в Івано-Франківську в Народному домі "Просвіта" відбулася презентація книги "ОУН (бандерівці). Фрагменти діяльності та боротьби".

Авторами книги є історик та громадський діяч Святослав Липовецький і Віктор Рога.

Як передає кореспондент УНІАН, книга має багато фотоілюстрацій, нагадуючи ілюстрований довідник.

Книгу скаладють розділи: "Українська військова організація (УВО)", "Перші бойові кроки УВО", "Утворення ОУН", "Резонансні атентати", "Городок 1932", "Вбивство радянського дипломата", "Вбивство польського міністра", "Варшавський і Львівський процеси" та ін.

Також подані фото, біографії, нариси про діяльність очільників та героїв ОУН і УПА.

Розворот iз книги. Фото: bilozerska.livejournal.com

У книзі є чимало віршів поетів ОУН-УПА. Вміщено й поему Ольжича "Незнаному воякові" з приміткою: "Хоча після розколу ОУН О.Ольжич приєднався до групи Андрія Мельника, його заслуги перед націоналістичним рухом дуже цінували й бандерівці".

На кожній сторінці книги є короткий переказ її змісту англійською мовою. Завершують книгу додатки: "Декалог", "12 прикмет характеру" і "44 правила життя українського націоналіста", молитва за полеглих героїв і посилання на грунтовні праці про ОУН.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.