Спецпроект

Філарет просить Януковича не віддавати Софійський собор Мінкульту

Прес-служба Української православної церкви Київського патріархату повідомляє, що патріарх Філарет звернувся з листом до президента Віктора Януковича та прем’єра Миколи Азарова.

У листі патріарх УПЦ КП Філарет просить не змінювати підпорядкування Національного історико-культурного заповідника "Софія Київська".

 "Патріарх висловлює побоювання, що підпорядкування заповідника Мінкульту було ініційоване з метою подальшого надання його храмів та приміщень для використання УПЦ Московського патріархату, про що вже йшлося у листах митрополита Володимира (Сабодана) влітку 2010", - йдеться у повідомлення.

"Раніше УПЦ КП неодноразово зверталася до держави з проханням про надання права звершувати богослужіння у храмах заповідника "Софія Київська". Постійна відмова з боку держави мотивувалася можливим виникненням міжконфесійного протистояння", - зазначила прес-служба.

Що робили з тими, хто захоплював Софію, у XVII сторіччі, читайте в розділі "Тексти"

"Тому зміна підпорядкування заповідника "Софія Київська", а тим більше – передача його храмів чи приміщень у користування УПЦ МП викличе обурення серед віруючих та прихильників Київського патріархату, посилить міжконфесійне протистояння, може привести до акцій протесту", - зазначив Філарет.

Щодо надання храмів і приміщень Софії Київської у користування, то на переконання Патріарха таке рішення може бути прийняте лише якщо буде надано право почергового богослужіння для УПЦ МП та УПЦ КП, або після утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.