Спецпроект

Затриманих за підрив Сталіна відпустили. Але шукають далі

Міліція відпустила затриманих у справі про підрив пам'ятника Сталіну в Запоріжжі представників всеукраїнського об'єднання "Свобода".

Про це повідомляє ЛІГАБізнесІнформ з посиланням на прес-службу "Свободи".

Главу запорізької "Свободи" Віталія Подлобнікова, заступника глави з молодіжних питань цієї ж організації Юрія Гудименко, а також представника молодіжної організації "Небо" випустили в неділю.

"Міліція вимагала свободівців зізнатися (у вибуху пам'ятника), не допускала адвокатів. Крім того, затримані навіть не були зареєстровані у відділенні міліції, куди вони були доставлені", - зазначили в прес-службі.

Також в "Свободі" вказали, що 2 січня Подлобнікова знову викликали в міліцію, проте в іншій справі.

"Свобода" непричетна до вибуху пам'ятника Сталіну, але в той же час виступає проти встановлення пам'ятників лідерам тоталітарних режимів", - підкреслили в прес-службі.

Сам Подлобніков заявив, що під час допиту в міліції на нього та його заступника Юрія Гудименка "чинився психологічний тиск".

За його словами, "слідчий вимагав дати інформацію про організацію", цікавився, чи навчаються "свободівці" вибухотехнічній справі.

"Міліція намагається довести, що ми підірвали Сталіна", - додав він.

Подлобніков також сказав: "У неділю в міліцію викликали ще трьох наших активістів, це означає, що міліція шукає докази саме серед нашої організації, ми передбачаємо, що слід очікувати обшуків і затримань".

Тим часом перший секретар Запорізького обкому КПУ Олексій Бабурін заявив, що погруддя буде відовлене, повідомляє УП.

"Сталін жив, Сталін живий, Сталін буде жити, у тому числі і у формі пам'ятника", - заявив він.

За його словами, новий пам'ятник Сталіну комуністи мають намір зробити більш стійким до вибухів і інших можливих дій, спрямованим на його руйнування.

Зруйнований пам'ятник Сталіну, за словами Бабуріна, був усередині порожнистим, тому відносно легко був знищений вибухом.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.