Спецпроект

Проти громадянина Щура, який хотів землі у замку Тустань, порушено кримінальну справу

8 грудня 2010 року за фактом незаконного проведення земляних робіт на об'єкті археологічної спадщини Сколівським райвідділом ГУМВС (Львівщина) порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 298 КК України.

Про це повідомляє ВГО "Національний екологічний центр України".

У червні 2010 року співробітники Державного історико-культурного заповідника "Тустань" повідомили, що на земельній ділянці, яка розміщена в с. Урич Сколівського р-ну Львівської обл., з 27 травня по 9 червня 2010 р. гр. Щур Михайло Пилипович інтенсивними темпами здійснював земляні та будівельні роботи без дозволу на їх проведення.

На галявині Фестивалю "Ту Стань" Державного історико-культурного заповідника "Тустань" в межах охоронних зон пам'ятки виконані земляні роботи щодо зміни русла струмка Воронового.

Детальніше про конфлікт довкола "Тустані" читайте у розділі "Дайджест"

Про свої наміри змінити русло неодноразово усно заявляв Щур М.П. Метою земляних  робіт по зміні русла струмка була спроба змінити контур прибережної захисної  смуги, охоронний статус якої також заважав порушнику вести будівельні роботи.

Але земельна ділянка, на якій проведені земляні роботи, входить до території пам'ятки археології "Городище літописного міста Тустань", що підтверджується науково-проектною документацією "Коригування меж території Державного історико-культурного заповідника "Тустань" та визначення меж і режимів використання зон охорони пам'яток культурної спадщини в районі с. Урич Сколівського району Львівської області", розробленою Науково-дослідним інститутом пам'яткоохоронних досліджень та затвердженою Наказом Міністерства культури і туризму України № 90/0/16-10 від 26.02.2010 р.

Результатом такого вчинку громадянина Щура М.П. стало порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 298 КК України.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.