Спецпроект

Завтра Інститут національної пам'яті оголосить переможців конкурсу "Моя родина у ХХ столітті"

Завтра у музеї УНР у Києві відбудеться презентація робіт переможців Всеукраїнського конкурсу мультимедійних проектів "Моя родина у ХХ столітті".

Про це "Історичну Правду" повідомив Український інститут національної пам'яті.

16 липня 2010 року УІНП оголосив Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів "Моя родина у ХХ столітті", який був присвячений 19-й річниці проголошення Незалежності України.

Учасникам конкурсу була надана можливість висловити свій погляд на минуле України ХХ століття через власну родинну історію.

Усього до УІНП надійшло близько 500 конкурсних робіт з більшості областей України. Найактивнішими учасниками конкурсу стали учні та вчителі.

Після активного обговорення, журі визначило переможцями роботи:

  • Банцер Юлії, учениці Житомирської міської гуманітарної гімназії № 23;

  • Мацак Станіслава та Ярослави, учнів Карлівської гімназії імені Ніни Герасименко Карлівської районної ради Полтавської області;

  • Данилюка Олександра, учня Рівненської ЗОШ № 8 І-ІІІ ступенів;

  • Російчук Галини, учениці Лужанського загальноосвітнього навчального закладу I-III ступенів ім. В. Орлецького Кіцманського району Чернівецької області.

Роботи переможців конкурсу будуть презентовані об 11:00 8 грудня 2010 р. в Києві, у Музеї Української Народної Республіки (Київський міський будинок вчителя, вул. Володимирська, 57).

Український інститут національної пам'яті дякує усім учасникам конкурсу, що надіслали свої роботи та закликає продовжувати краєзнавчо-генеалогічну роботу, обмінюватися між собою досвідом у цій справі, створювати мультимедійні презентації, аматорські фільми, виставки, записувати спогади, писати наукові статті та книжки про власну історію, історію України.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.