Спецпроект

В Сербії знайшли знаряддя праці - схоже, найдавніші у світі

У Сербії виявлено мідні знаряддя праці, вік яких оцінюється в 7,5 тис. років. Якщо це сенсаційне відкриття буде визнано світовим науковим співтовариством, початок використання людиною металу доведеться відсовувати в глиб часів.

Сокири, молоти, гачки і голки були знайдені в Плочнику, що в 200 км на південь від Белграда. Вони на 800 років старші за найдавніші мідні вироби, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Компьюленту.

Неподалік - в районі сучасних мідних шахт в Майданпеку і Борі - були знайдені примітивні плавильні печі. Можливо, мідний вік починався саме тут.

Поселення існувало приблизно вісім століть. Потім, десь 70 століть тому, воно було спалене. Його невідомі жителі втекли в невідомому напрямку. Плочник займає близько 120 га. Його розкопки далекі від завершення. Вивчено поки всього три будинки. Найбільший з них має площу 40 кв. м.

Що призвело до пожежі, невідомо. Слідів нападу поки не знайдено. Чому саме тут розташовувалася така велика кількість мідних інструментів, як вони виготовлялися - на ці питання відповідь теж ще не отримана.

Знайдено також кілька статуеток та прикрас. Одна з фігурок зображує жінку в "міні-спідниці", інші представлені у довгих і широких шатах.

Знайдені статуетки

Плочник був виявлений в 1927 році при прокладанні залізниці, але активні розкопки почалися тут тільки в 1996-му.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.