Спецпроект

Анонс: 27.09 - про Пілсудського та Петлюру

Презентація українського варіанта книги "Польща та Україна в боротьбі за незалежність 1918-1920" відбудеться 27 вересня о 18.00 у книгарні "Є" (Київ, вул. Лисенка, 6)

Видання містить матеріали, присвячені боротьбі України за незалежність 1917-1921 рр. та отриманню Польщею незалежності у 1918 році, а також про політичний та військовий союз Юзефа Пілсудського та Симона Петлюри у 1920 році, долі вояків Української Народної Республіки, а також про історичні традиції обох армій.

Над книгою працювали історики двох країн: Чеслав Гжеляк, Ереміяш Сліпєц, Владислав Верстюк, Микола Кучерепа, Микола Литвин, Людвиг Коберський, Орест Красівський, Віктор Голубко, Богдан Гудь та ін. 

У презентації візьмуть участь: Тадеуш Кшонстек (упорядник, полковник у відставці, Варшавський університет), Владислав Верстюк (Інститут історії НАНУ) та Олександра Гнатюк (НаУКМА, Варшавський університет).

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР