У заповіднику "Нагуєвичі" оцифрували записи старожилів

В Державному історико-культурному заповіднику "Нагуєвичі" оцифрували і оприлюднили записи старожилів з Львівщини, Івано-Франківщини, Хмельниччини, Закарпаття, Волині та Лемківщини.

Про це повідомили в заповіднику.

В Державному історико-культурному заповіднику "Нагуєвичі" завершився перший етап оцифрування, опрацювання та оприлюднення на сайті музею великої бази даних фольклорної практики студентів Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. 

"Передала цю безцінну колекцію пані Надія Яцків, дружина Ореста Яцківа – багаторічного викладача музично-педагогічного факультету ДДПУ. Він, як справжній цінитель та зберігач народного українського мистецтва Бойківщини, Лемківщини, Гуцульщини, ініціював серед своїх студентів практику запису фольклорних цікавинок своєї місцевості", – йдеться у повідомленні.

Серед них – колекція народних, колискових, обрядових, стрілецьких пісень, колядок, щедрівок і веснянок. Ця колекція – неймовірне джерело для дослідження фольклористів та музикознавців.
 
З колекцією можна ознайомитися на сайті заповідника "Нагуєвичі".
 
Теми

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР