АНОНС: УКУ запрошує учнів і вчителів до Академії практичної історії

Кафедра історії Гуманітарного факультету УКУ запрошує вчителів історії та учнів 9-11 класів взяти участь в Академії практичної історії.

Про це інформує Гуманітарний факультет УКУ.

Вчителі здобудуть практичні навички для популяризації публічно-історичних досліджень в учнівських середовищах та сертифікати про підвищення кваліфікації. Учні 11 класів змагатимуться за одну річну степендію на навчання на історичній програмі УКУ. Учні 10 класів змагатимуться за сертифікат на безкоштовну підготовку до НМТ з історії України в Академії вступника УКУ. Учні 9 класів змагатимуться за збірки найновіших історичних праць і перекладів. Виконані на налефному рівні дослідження будуть розміщені на цифрових платформах "Жива історія" і "СтаріФото.Укр.".

Проект розрахований на кілька років. Конкурс відбуватиметься щороку. Реченець виконання цьогорічних проектів 5 червня 2025 року.

Коли: 26 березня, 12 квітня 2025 року

Де: 002 авдиторія (Великий зал) Центру Шептицького (Львів, вул. Стрийська, 29А)

Формат: наживо, онлайн

Для зголошення потрібно до 24 березня 2025 року заповнити форму:

Лінк на реєстрацію вчителів.

Лінк на реєстрацію учнів.

Організатори: Кафедра історії Гуманітарного факультету УКУ, Локальна історія, Проект "Жива історія", проект "СтаріФото.Укр.", Навчально-дослідна програма "Українське ХХ століття".

Детальніше про програму дізнавайтеся на сайті Гуманітарного факультету УКУ.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР