"Курс з історії України для дорослих" від фахівців Національного музею історії України

Національний музей історії України запрошує приєднатись до другого блоку "Курсу з історії України для дорослих", який охоплює період від Середньовіччя до Нового часу.

Цей курс дозволяє розібратися в ключових історичних процесах, що відбувалися на території України від найдавніших часів до сучасності. Лекції висвітлюють як основні події, так і маловідомі аспекти, про які рідко йдеться в популярних історичних виданнях та базових курсах з історії.

Заняття проводитимуть наукові співробітники Національного музею історії України, серед них – викладачі провідних закладів вищої освіти. 

Блок № 2. Від Середньовіччя до Нового часу

1. Українські світи у Великому князівстві Литовському (монети удільних князівств, Острозькі, книгодрукування) – Владислав Безпалько, старший науковий співробітник музею

2. Україна у складі Речі Посполитої (політично-адміністративний устрій, соціальні структури, Річ Посполита і локальні старожитності) – Владислав Безпалько, старший науковий співробітник музею

3. Від Байди до Хмеля – Ярослав Затилюк, старший науковий співробітник музею

4. Від Богдана до Кирила – Ярослав Затилюк, старший науковий співробітник музею

5. Магдебурзьке право у Києві – Олена Попельницька, провідна наукова співробітниця музею

6. Могилянська доба – Ярослав Затилюк, старший науковий співробітник музею

7. Україна у 19 столітті (українське національне відродження ) – Олександр Кучерук, завідувач відділу історії України 14 – початку 20 століть.

Тривалість лекції – 90 хв. Ціна одного блоку – 1400 грн.

 Курс можна придбати онлайн. Для реєстрації заповніть форму.

Для кого цей курс:

- гіди

- студент

- всі охочі поглибити свої знання з історії України.

Зверніть увагу! Навчальний курс не розрахований на підготовку до НМТ (національного мультипредметного тесту) з історії України.

Заняття відбуватимуться щонеділі о 15:00. Початок другого блоку 2 березня 2025 року.

Лекції відбуватимуться в Національному музеї історії України за адресою: м. Київ, Вул. Володимирська, 2.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР