На Київщині перейменували вулицю Василя Стуса

На Київщині у селі Велика Мотовилівка вулицю Василя Стуса перейменували на вулицю Захисників України.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав журналіст та історик Вахтанг Кіпіані.

11 лютого згідно рішення сесії Фастівської міськради, у населених пунктах громади перейменовано 3 вулиці. Зокрема, У селі Велика Мотовилівка вулицю Василя Стуса перейменували на вулицю Захисників України, у селі Мотовилівка вулицю Лісну — на вулицю Івана Бохана, у селищі Борова провулок Кузнєчний — на провулок Ковальський.

"На офіційній сторінці міської ради нема жодного пояснення. При цьому карта села свідчить про наявність вулиць Садова та Урожайна. Тобто, на честь Захисників України можна було б цілком спокійно перейменувати не ту, яка названа на честь поета",  - зауважив Вахтанг Кіпані.

Вахтанг Кіпіані також звернув увагу, що в сусідньому селі жив одіозний політик Віктор Медведчук: "Цікаво, що в парі кілометрів від вже колишньої вулиці Стуса у сусідньому селі Борова жив Віктор Медведчук. Той самий".

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Три роки війни в Україні: погляд військового репортера з Словенії

"Буча - це українська Сребреніца", - каже Боштян Відемшек. Словенський військовий репортер збирає матеріал для нової книги, у якій сучасна російсько-українська війна зіставляється з Першою світовою, а усі події планує висвітлювати лише в теперішньому часі. Нещодавно журналіст відвідав Ужгород, після чого опублікував у словенській газеті "Дело" статтю про війну в Україні. Публікуємо її в перекладі українською мовою.