Померла олімпійська чемпіонка світу, яка пережила Голокост

Найстарша олімпійська чемпіонка з Угорщини Агнеш Келеті померла у віці 103 років.

Про це повідомляє AFP.

Агнеш була найуспішнішою спортсменкою Угорщини. 9 січня 2025 року гімнастці мало виповнитися 104 роки. 

У 1940 році їй заборонили займатися спортивною діяльністю через єврейське походження. Під час окупації Угорщини вона змогла уникнути депортації до концтабору. Келеті зробила фальшиві документи і видавала себе за християнку. Її батька та  родичів убили в Освенцимі, а матір і сестру врятували.

До 30 років Агнеш виборола 10 олімпійських медалей. П'ять разів спортсменка здобувала золото, зокрема в Гельсінкі в 1952 році та в Мельбурні в 1956-му.

Згодом Агнеш Келеті оселилася в Ізраїлі, де працювала вчителькою фізкультури і тренувала збірну. В Угорщину вона повернулася у 2015 році.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.