Воїнам потрібна історія

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки оборони та розвідки ініціює створення відділу гуманітарної підготовки.

Про це інформує 13 Бригада Національної гвардії України "Хартія".

9 грудня у комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки оборони та розвідки відбувалося засідання з питань психологічної підтримки персоналу, зокрема його складової – гуманітарної підготовки.

Для того, щоб підготувати відданого та ідейного бійця, "Хартія" системно працює з історико-ідеологічною підготовкою та проводить регулярні курси для сержантів, згодом планує запуск програми для офіцерів. Підготовка сержантів – це комплексний курс, що включає блоки про історію, лідерство та інструменти для управління командою. Його важливий складник – уроки ораторського мистецтва, що додають впевненості та допомагають ефективніше комунікувати.

"Спільна мета та взаємоповага. Приклад лідерства та водночас відзначення внеску кожного. Бажання вчитися, вчити й відкривати нове. Це засади, на яких "Хартія" будує гуманітарну підготовку сержантів і рекрутів", - йдеться у повідомленні.

Після проходження базової загально-військової підготовки у навчальному центрі рекрути проходять додаткову підготовку із інструкторами-"хартійцями" впродовж чотирьох тижнів. У цей час рекрути мають також заняття із історико-ідеологічної підготовки, розраховані на 16 годин, що є важливим і по-своєму передовим досвідом у Силах оборони України.

На заході також були військовослужбовці із 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, котрі поділились своїм досвідом гуманітарної підготовки, досягненнями та здобутками.

"Азов, Третя Штурмова, Хартія - стали прикладами, коли ефективність гуманітарної роботи з бійцями дають результат на фронті. Бо: Командир- лідер, якого поважають, а не бояться, підрозділ - родина, а не рандомний набір українців у купі, а ще з кожним працюють і пояснюють історичну ідеологічну складову нашої війни проти русні. Так формується нова культура", - зазначила Народна депутатка України Соломія Бобровська.

Результатами наради стало рішення напрацювати пропозицій щодо вдосконалення гуманітарної підготовки в рамках психологічної підтримки персоналу та подання конкретних пропозицій від сил і родів військ до Комітет.

 

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.