Воїнам потрібна історія

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки оборони та розвідки ініціює створення відділу гуманітарної підготовки.

Про це інформує 13 Бригада Національної гвардії України "Хартія".

9 грудня у комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки оборони та розвідки відбувалося засідання з питань психологічної підтримки персоналу, зокрема його складової – гуманітарної підготовки.

Для того, щоб підготувати відданого та ідейного бійця, "Хартія" системно працює з історико-ідеологічною підготовкою та проводить регулярні курси для сержантів, згодом планує запуск програми для офіцерів. Підготовка сержантів – це комплексний курс, що включає блоки про історію, лідерство та інструменти для управління командою. Його важливий складник – уроки ораторського мистецтва, що додають впевненості та допомагають ефективніше комунікувати.

"Спільна мета та взаємоповага. Приклад лідерства та водночас відзначення внеску кожного. Бажання вчитися, вчити й відкривати нове. Це засади, на яких "Хартія" будує гуманітарну підготовку сержантів і рекрутів", - йдеться у повідомленні.

Після проходження базової загально-військової підготовки у навчальному центрі рекрути проходять додаткову підготовку із інструкторами-"хартійцями" впродовж чотирьох тижнів. У цей час рекрути мають також заняття із історико-ідеологічної підготовки, розраховані на 16 годин, що є важливим і по-своєму передовим досвідом у Силах оборони України.

На заході також були військовослужбовці із 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, котрі поділились своїм досвідом гуманітарної підготовки, досягненнями та здобутками.

"Азов, Третя Штурмова, Хартія - стали прикладами, коли ефективність гуманітарної роботи з бійцями дають результат на фронті. Бо: Командир- лідер, якого поважають, а не бояться, підрозділ - родина, а не рандомний набір українців у купі, а ще з кожним працюють і пояснюють історичну ідеологічну складову нашої війни проти русні. Так формується нова культура", - зазначила Народна депутатка України Соломія Бобровська.

Результатами наради стало рішення напрацювати пропозицій щодо вдосконалення гуманітарної підготовки в рамках психологічної підтримки персоналу та подання конкретних пропозицій від сил і родів військ до Комітет.

 

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.