У Львові встановлять пам'ятник Роману Шухевичу

У Львові становлять пам'ятник головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу.

Про це написав військовий 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Антон Петриківський

"У Львові на площі Гасина буде пам'ятник генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу! За це одноголосно проголосувала робоча група з меморіалізації", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Антон Петриківський.

Керуючий справами виконавчого комітету Львівської міської ради Євген Бойко зазначив, що управлінню архітектури  доручили вивчити всі деталі майбутнього проєкту, у листопаді планують це обговорити та визначити конкретні терміни виконання робіт. 

Військовослужбовці зі Львова та області зверталися до міського голови Львова щодо встановлення пам'ятника Роману Шухевичу у травні 2024 року. 14 жовтня, у День створення Української Повстанської Армії, військові повторно звернулися з проханням затвердити пл. Олекси Гасина як місце, де в майбутньому буде споруджено пам'ятник.

"Шухевич – єдиний український військовик такого високого рівня, який народився у Львові. Природньо і беззаперечно, що його постать має бути гідно вшанована в публічному просторі в центральній частині міста Львова", - зазначив Антон Петриківський.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР