АНОНС: Лекція Олексія Сокирка "Гетьманщина й Мілітарна революція в ранньомодерній Європі"

Кафедра історії УКУ запрошує 23 вересня у Львові на лекцію історика Олексія Сокирка "Гетьманщина й Мілітарна революція в ранньомодерній Європі".

Про це інформує УКУ.

Лекцію присвячено переосмисленню процесів становлення та розвитку державних і військових інститутів Гетьманщини на тлі Мілітарної революції в ранньомодерній Європі.

2023 року у видавництві "Темпора" побачило світ фундаментальне дослідження Олексія Сокирка "Козацький Марс: Держава та військо Козацького Гетьманату в добу Мілітарної революції, 1648–1764". Автор шукає місце Козацької України на арені загальноєвропейської історії, сповненої складних і суперечливих процесів. Монографія "Козацький Марс" була удостоєна Міжнародної премії Івана Франка (Україна, 2024), Премії імені Леся Танюка "За збереження історичної пам'яті" (Україна, 2024) та Відзнаки "Przeglądu Wschodniego" (Польща, 2024).

Олексій Сокирко — історик, публіцист, кандидат історичних наук, доцент історичного факультету Київського національного університету ім.Т.Шевченка, автор книжок "Лицарі другого сорту: наймане військо Лівобережної Гетьманщини, 1669-1726 рр." (2006), "Тріумф в час Руїни. Конотопська битва 1659 р." (2008), "На варті булави. Надвірні війська українських гетьманів середини XVII — другої половини XVIII ст." (2018), "Кулінарна мандрівка в Гетьманщину: Секрети й таємниці староукраїнської кухні середини XVII — XVIII ст." (2021).

Коли: 23 вересня, 15:00

Місце проведення: Паркова авдиторія (127) Центру Шептицького УКУ (м. Львів, вул. Стрийська 29А).

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.