АНОНС: Лекція Олексія Сокирка "Гетьманщина й Мілітарна революція в ранньомодерній Європі"

Кафедра історії УКУ запрошує 23 вересня у Львові на лекцію історика Олексія Сокирка "Гетьманщина й Мілітарна революція в ранньомодерній Європі".

Про це інформує УКУ.

Лекцію присвячено переосмисленню процесів становлення та розвитку державних і військових інститутів Гетьманщини на тлі Мілітарної революції в ранньомодерній Європі.

2023 року у видавництві "Темпора" побачило світ фундаментальне дослідження Олексія Сокирка "Козацький Марс: Держава та військо Козацького Гетьманату в добу Мілітарної революції, 1648–1764". Автор шукає місце Козацької України на арені загальноєвропейської історії, сповненої складних і суперечливих процесів. Монографія "Козацький Марс" була удостоєна Міжнародної премії Івана Франка (Україна, 2024), Премії імені Леся Танюка "За збереження історичної пам'яті" (Україна, 2024) та Відзнаки "Przeglądu Wschodniego" (Польща, 2024).

Олексій Сокирко — історик, публіцист, кандидат історичних наук, доцент історичного факультету Київського національного університету ім.Т.Шевченка, автор книжок "Лицарі другого сорту: наймане військо Лівобережної Гетьманщини, 1669-1726 рр." (2006), "Тріумф в час Руїни. Конотопська битва 1659 р." (2008), "На варті булави. Надвірні війська українських гетьманів середини XVII — другої половини XVIII ст." (2018), "Кулінарна мандрівка в Гетьманщину: Секрети й таємниці староукраїнської кухні середини XVII — XVIII ст." (2021).

Коли: 23 вересня, 15:00

Місце проведення: Паркова авдиторія (127) Центру Шептицького УКУ (м. Львів, вул. Стрийська 29А).

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.