АНОНС: Відкрите інтерв'ю з Леонідом Фінбергом

17 вересня долучайтеся до відкритого інтерв’ю директором Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, головним редактором видавництва "Дух і Літера" Леонідом Фінбергом.

В рамках проєкту Студії "Діє-Слово" "Наука та викладання під час війни" анонсуємо відкрите інтерв'ю з соціологом, дослідником культури, директором Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, головним редактором видавництва "Дух і Літера" Національного університету "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА) Леонідом Фінбергом.

Поговоримо про історію єврейських досліджень в Україні, згадаємо історію виникнення Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства та видавництва "Дух-і-Літера".

Обміняємось думками про те, чи потрібно взагалі сьогодні, під час війни, проводити наукові дослідження або видавати книжки, а також про те, які теми в першу чергу приваблюють українського читача в такі складні часи.

Зістріч запланована в форматі відкритого інтерв 'ю, тому гості можуть поставити питання Леоніду Фінбергу.

Організатори події: Студія "Діє-Слово", Міждисциплінарна сертифікатна програма з юдаїки і Zionist Federation of Ukraine

Доступ в зуум події: https://us02web.zoom.us/j/5279706500
ID: 5279706500
Код: 1234656
 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР