АНОНС: Відкрите інтерв'ю з Леонідом Фінбергом

17 вересня долучайтеся до відкритого інтерв’ю директором Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, головним редактором видавництва "Дух і Літера" Леонідом Фінбергом.

В рамках проєкту Студії "Діє-Слово" "Наука та викладання під час війни" анонсуємо відкрите інтерв'ю з соціологом, дослідником культури, директором Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, головним редактором видавництва "Дух і Літера" Національного університету "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА) Леонідом Фінбергом.

Поговоримо про історію єврейських досліджень в Україні, згадаємо історію виникнення Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства та видавництва "Дух-і-Літера".

Обміняємось думками про те, чи потрібно взагалі сьогодні, під час війни, проводити наукові дослідження або видавати книжки, а також про те, які теми в першу чергу приваблюють українського читача в такі складні часи.

Зістріч запланована в форматі відкритого інтерв 'ю, тому гості можуть поставити питання Леоніду Фінбергу.

Організатори події: Студія "Діє-Слово", Міждисциплінарна сертифікатна програма з юдаїки і Zionist Federation of Ukraine

Доступ в зуум події: https://us02web.zoom.us/j/5279706500
ID: 5279706500
Код: 1234656
 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.