IN MEMORIAM: Помер однин із організаторів Народного Руху України Олександр Келим

На 77 році життя помер Олександр Іванович Келим — відомий полтавський художник, фотохудожник, правозахисник, громадський діяч.

Про це пише інтернет-видання Полтавщина.

Олександр Келим був безпосереднім учасником становлення Незалежності України, одним з організаторів Народного Руху України, першим головою Полтавського осередку Народного Руху України.

На громадських засадах працював радником міського голови Полтави з питань культури, у 2006-2010 роках був головою громадської колегії при міськвиконкомі Полтавської міської ради, очолював громадську організацію "Полтавська філія суспільної служби України".

Живопису навчався у Харківському художньо-промисловому інституті. У творчості надавав перевагу малярству та фотографії. Художнім роботам митця властиві відчуття часу, характеру, простору і кольору, особливої привабливості їм додають глибокий символізм і надзвичайно тонке, близьке імпресіонізму сприйняття теми.

Прощання з Олександром Івановичем Келимом відбудеться 18 червня о 12:00 у Свято-Успенському кафедральному соборі.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.