Презентували відреставрований фільм про Українську революцію 1918 року

В Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві відбулася презентація відреставрованого кінофільму "Український рух".

Про це пише kilok.art.

Відреставрували архівний кінофільм "Український рух" (1918 р.) із застосуванням ШІ. Відновлення фільму стало можливим завдяки зусиллям команди проєкту kilok.art, які протягом восьми років працювали над реставрацією унікального архівного матеріалу. 

Переглянути архівний кінофільм можна на сайті Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву. До фільму додаються коментарі Івана Канівця, що допомагають краще зрозуміти історичний контекст та значення цієї стрічки.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР