У Запоріжжі перейменували вулицю на честь підлітків-партизанів, яких окупанти вбили в Бердянську

На сесії міської ради Запоріжжя 20 травня було прийнято рішення перейменувати понад 140 вулиць у місті.

Про це пише видання Межа.

Рішенням міськради вулицю Лассаля в Заводському районі Запоріжжя розділили на дві частини. Одну перейменували на вулицю Тіграна Оганнісяна, а другу – на вулицю Микити Ханганова. Підлітки загинули у червні 2023 року внаслідок російської агресії у Бердянську.

Майже рік в тимчасово окупованому Бердянську підлітки зазнавали переслідувань з боку російських загарбників за свою проукраїнську позицію. Слідчий комітет РФ порушив проти хлопців аж дві кримінальні справи. Юнаків звинувачували у "підготовці диверсії на мелітопольській залізниці", і, зрештою, стратили.

Всього у списку перейменувань опинилися 140 вулиць з різних районів міста. Відтепер у Запоріжжі є вулиці Героїв УПА, Миколи Міхновського, Пластова, Гетьмана Скоропадського, Квітки Цісик, Дмитра Коцюбайла, Олени Пчілки, Левка Лук'яненка, Павла Чубинського, Героїв 110-ї бригади.

З повним списком пейменованих вулиць можна ознайомитися тут.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.