IN MEMORIAM: Помер польський політик українського походження Мирон Сич

На 65 році життя відійшов у вічність один із найвідоміших представників української громади Польщі Мирон Сич.

Про це сповістив кореспондент українських ЗМІ в Польщі Юрій Банахевич.

"Веселий, життєрадісний, інтелектуал. Ніколи не цурався, а завжди підкреслював своє українське походження. А в Польщі етнічному українцю у минулі десятиліття зробити кар'єру ой як не просто було. А Він зробив і для багатьох був прикладом. Запам'ятаю його щорічними вітаннями з Різдвом колядою з аккордеоном у вишиванці та блискучими виступами з трибуни Сейму, зокрема з українських питань. Вічна пам'ять Великій Людині!", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Юрій Банахевич.

Мирон Сич - один із найвідоміших представників української громади Польщі останніх десятиліть. Директор української школи, двічі депутат Сейму Польщі, віце-маршалок Вармінсько-Мазурського воєводства Польщі.

Мирона Сича у вівторок, 9 квітня, в Ольштині на Алеї Заслужених.

 

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.