У Криму окупанти вилучають із бібліотек книги про Голодомор і кримських татар

У тимчасово окупованому Криму розіслано вказівки вилучити з бібліотек книжки про Голодомор, УПА та кримських татар, а також усі книги, на яких зображений тризуб.

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

У тимчасово окупованому Криму розпочато нові зачистки в бібліотеках. Розіслано вказівки вилучити книжки про Голодомор, УПА та кримських татар, а також усі книги, на яких зображений тризуб.

"Провідна методистка" Кримської республіканської універсальної наукової бібліотеки ім. І. Я. Франка Софія Рибак також наводить "перелік нацистських організацій та символів", серед яких Українська повстанська армія та Організація українських націоналістів. "Нацистськими" визнано вітання "Слава Україні" і відповідь "Героям слава", а також тризуб. "Усі книги, на яких зображений тризуб, необхідно вилучити з фондів", – наказує методист.

Росіяни аргументують такі "нововведення" боротьбою із нібито "нацистською літературою". Однак до переліку вилучених книг загалом потрапляють всі українські книги. За невиконання наказу окупаційна влада погрожує покаранням.

Це регулярна практика росіян — воювати із українською літературою. Окупанти продовжують знищувати все українське на тимчасово захоплених землях, натомість нав'язуючи своє. Так, на окупованій Донеччині вивезли з бібліотек 9,5 тис. книг українською мовою.

Лише за березень 2024 року до Луганщини завезли 80 тис. книг російською мовою. Тактика боротьби з українською ідентичністю не змінюється з часів Валуєвського циркуляру.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.