АНОНС: Національний музей Тараса Шевченка запрошує на мультимедійне шоу "Імерсивний світ Тараса Шевченка"

9 та 10 березня у Національному музеї Тараса Шевченка відбудуться покази мультимедійного шоу "Імерсивний світ Тараса Шевченка".

Про це інформує Національний музей Тараса Шевченка.

У музеї обладнали спеціальний мультимедійний зал, такий можна побачити в провідних сучасних музеях світу, а відтепер — і в українському музеї. Першим шоу, яке продемонструють до 210-річчя Кобзаря, стане "Імерсивний світ Тараса Шевченка", який створили Наталія Делієва, Валерій Костюк та Таїсія Пода.

"Імерсивні виставки — чудовий спосіб зануритися в мистецтво для кращого розуміння української культури. Сучасні технології допомагають продемонструвати нашу спадщину в новому форматі й дати можливість музеям залучити нову аудиторію, що надзвичайно важливо в умовах війни. Саме тому "єМузей" організовує подібні заходи. Завдяки цифровим технологіям ми прагнемо розвивати музейну сферу та зберігати неповторну, самобутню спадщину України", — зазначив організатор події, засновник "єМузей" Дмитро Матяш.

Ця виставка поєднує українські традиції з передовими технологіями, актуалізуючи спадок Тараса Шевченка в контексті сучасності. Широкий спектр його творчості відтворюється за допомогою інноваційних технологій імерсивної виставки.

Мультимедійна виставка "Імерсивний світ Тараса Шевченка" була вперше представлена у 2021 році в Одесі, у мультимедійному арт-центрі Віри Холодної, за підтримки Першого благодійного театрального фонду.

Показ відбудеться 9 та 10 березня, о 14:00 і 16:00 годині.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.