"Спротив та єдність". Управління стратегічних комунікацій Генштабу ЗСУ презентувало документальний фільм

Фільм "Спротив та єдність" створений Управлінням стратегічних комунікацій Генерального штабу Збройних Сил України та Медіацентром до річниць російсько-української війни та широкомасштабного вторгнення.

Про це повідомив історик і журналіст Вахтанг Кіпіані.

"Не мав наміру бути істориком у формі, але з наказу командира чому б ні. Я не є творцем відео, а лише запрошеним спікером. Це певна ідеологічна рамка, за що ми воюємо та як треба розповідати про війну та її передумови. Звісно, це лише маленький крок до осмислення викликів, породжених останніми десятьма роками", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Вахтанг Кіпіані.

Фільм є ретроспективою історії російсько-українського протистояння та критичним аналізом ворожої пропаганди, спрямованої на заперечення української державності.

Мета фільму – засвоєння уроків минулого та усвідомлення викликів, що стоять перед Україною.

У фільмі взяли участь авторитетні та популярні історики та дослідники минулого: 

- Едуард Андрющенко, історик, кандидат історичних наук, головний редактор ютуб-каналу "WAS";

- Дарка Гірна, журналістка, авторка ютуб-каналу "Обличчя Незалежності";

- Вахтанг Кіпіані, історик, сержант ЗСУ;

- Олег Криштопа, письменник, автор ютуб-каналу "Історія для дорослих";

- Владлен Мараєв, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник НДЦ гуманітарних проблем Збройних Сил України, співавтор і ведучий ютуб-каналу "Історія Без Міфів".

Учасники фільму розвінчують історичні міфи, створені ворогом; розповідають про багатовікову історію супротиву України імперії; пояснюють важливість створення нової символіки українського війська та героїзації борців за свободу та Незалежність, увічнення їхньої пам'яті в топоніміці та свідомості громадян; вказують на звитяжні сторінки нашої історії та на минулі помилки, які наша держава не має права повторити в майбутньому.

Фільм "Спротив та єдність" можна переглянути за посиланням

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.