На Закарпатті покажуть театральну виставу про президента Карпатської України Августина Волошина

17 березня 2024 року Україна відзначає 150-річчя з дня народження Августина Волошина.

Про це повідомив у Фейсбуці автор п'єси про Волошина письменник, драматург Олександр Гаврош, передає Укрінформ.

"У неділю (17 березня) виповнюється 150 років з Дня народження президента Карпатської України Августина Волошина. З нагоди такого поважного ювілею Хустський театр попросив написати п'єсу про цю знакову постать для всієї України. І хоч часу було не так і багато, за роботу взявся з великим бажанням. В домовлені строки історична драма "Блаженний Августин" потрапила до рук режисера.", - повідомив Гаврош.

Прем'єра вистави "Остання ніч у Хусті" відбудеться 16 березня о 18.00 у Закарпатському обласному театрі драми і комедії.

Постановку зробив Володимир Завальнюк. Він же гратиме й головну роль у спектаклі.

Августин Волошин — український релігійний, культурний, політичний діяч, греко-католицький священник Мукачівської єпархії, протягом 1938—1939 років — прем'єр-міністр автономного уряду Карпатської України, в 1939 році став президентом цієї держави, яка проіснувала всього один день та була окупована Угорщиною.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР