З України намагалися вивезти "Кобзар" 1939 року та колекцію старовинних монет

Стародрук "Кобзар" 1939 року випуску виявили прикордонники Білгород-Дністровського загону в пункті пропуску "Серпневе" під час огляду автомобіля.

Про це повідомили у ДПСУ, передає Укрінформ.

"Пасажирка перевозила його ("Кобзар") в особистих речах на прохання своєї знайомої. Про те, що видання становить культурну чи історичну цінність, вона нібито не знала", - йдеться в повідомленні.

Крім того, в пункті пропуску "Старокозаче" в ході огляду особистих речей пасажира рейсового автобуса охоронці кордону виявили 101 монету ХVIII-ХХ століття.

Більшість нумізматичної колекції становлять монети часів російської імперії та франки періоду правління Луї-Філліпа І Королівства Франції, іспанські песо, німецькі марки та талери, латвійські лати та бельгійські франки, британські крони, зазначили в ДПСУ. Також чоловік мав імперіалістичну медаль "За хоробрість" ІV ступеня, яка була введена на початку ХІХ століття.

Виявлені предмети, які можуть мати культурну чи історичну цінність, вилучено та встановленим порядком направлено на експертне дослідження.

 

Теми

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.