АНОНС: виставка УІНП "10 років війни - 10 років спротиву"

26 лютого у Києві Український інститут національної пам'яті презентуватиме виставку "10 років війни – 10 років спротиву", що базується на матеріалах Віртуального музею російської агресії.

Про це повідомляє УІНП.

До 10-ї річниці початку російсько-української війни Український інститут національної пам'яті спільно з Центром дослідження безпекового середовища "Прометей" та Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки підготували виставку "10 років агресії – 10 років спротиву" на матеріалах Віртуального музею російської агресії.

До участі в заході запрошені: 

  • Ростислав Карандєєв, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України;
  • Олександр Порхун, т. в. о. Міністра у справах ветеранів України;
  • Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту національної пам'яті
  • Таміла Ташева, постійна представниця Президента України в АР Крим;
  • Ігор Соловей, керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки;
  • Ольга Волянюк, аналітикиня Центру досліджень безпекового середовища "Прометей"

Виставка містить 15 тематичних банерів. На кожному банері розкриваються різні аспекти російсько-української війни: злочини, руйнування, екологічні катастрофи, громадський спротив, морська та повітряна агресії, міжнародна консолідація, втрачена власність, злочини проти медіа та інші.

Коли: 26 лютого о 15:00

Де: Київ, вул. Хрещатик, 22 (біля Головпоштамту).

 

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.