Створили 3D-модель зруйнованого музею Шухевича

Працівники "Інституту геоінформаційних систем" створили 3D-модель зруйнованого Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, який 1 січня атакували російські дрони.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці НеМо: Ukrainian Heritage Monitoring Lab.

"Команда експертів HeMo Lab вже була на місці та проводило документування. На жаль, будівлю музею повністю зруйновано. Окрім документування, наші колеги Юрко Гонек, Андрій Ямелинець та Василь Щутяк з ТзОВ "Інститут геоінформаційних систем" фотограмметричним методом створили 3D- модель (хмару точок з геоприв'язкою) зруйнованого об'єкта (включно з територією навколо нього)", – зазначено у дописі.

Завдяки роботі команди Skeiron ви можете побачити, як він виглядав до атаки – у 2021 році вони зробили 3D модель музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Роздивитися те, яким був музей можна за посиланням

Обидві моделі стануть у нагоді, коли почнеться планування робіт з відновлення музею.

 

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.