Нацгвардієць передав Житомирському музею артефакти часів Київської Русі

Нацгвардієць, пошуковець, член Історико-пошукового товариства "Полісся ZT" Сергій Гвоздь передав Житомирському обласному краєзнавчому музею більше 50 одиниць знахідок.

Про це повідомили у Північному оперативно-територіальному об'єднанні Національної гвардії України.

"Історик за дипломом, пошуковець в душі та тепер військовослужбовець Національної гвардії України 19 січня передав свою колекцію артефактів до Житомирського обласного краєзнавчого музею. Цю колекцію Сергій збирав не один рік разом зі своїми колегами з "Історично - пошукового товариства "Полісся ZT"", - йдеться у повідомленні.

Усі знахідки були виявлені на околиці Житомира. Більшість з них знайшли упродовж 2023 року.

"Мені радісно на душі. Знаходивши кожну знахідку я знав, що це наше і маю його залишити і передати майбутнім поколінням", - каже гвардієць Сергій Гвоздь.

Усі артефакти відреставровані, законсервовані та перебувають в експозиційному вигляді. Фахівці музею опрацьовують передані експонати.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.